top of page

כתבו עלינו

28_6.jpg

הוא הנדימן, לה יש טאץ': הבית הקטן של ענת וזהר חורש מדרום לנהריה. (Ynet)

29.06.2019

הבית של ענת וזהר חורש הוא בעיני הבית הכי מסקרן ברגבה. ענת היא סטייליסטית, זהר נגר. הוא הנדימן, לה יש טאצ'. אחרי 30 שנים של עבודה עם קסטרו (עד לפני חודשיים הייתה זכיינית החברה בקניון בנהריה), ואחרי שבנו יחד, בארבע ידיים, את "בית מלאכה – סטודיו ליצירה ישראלית", המקום ששם אותם על המפה הצפונית כמביני עניין בעיצוב, ענת עדיין מאמינה שמה שמגדיר אותה זאת הטריטוריה הביתית שלה. "הבית הוא כרטיס הביקור שלי", היא אומרת. לבית ברגבה, מושב בין עכו לנהריה, הם נכנסו לפני עשור. המתווך אמר להם בהיסוס שהוא מצא עבורם משהו, אבל "בעייתי". הבעיה היתה שהבית איננו בשכונת ההרחבה, אלא בלב הישן של המושב, אך ההיסוס היה מיותר, כי הקונים העדיפו את האזור הוותיק. הם הלכו לראות את הבית, מבנה פשוט ופינתי בן 60 מטרים רבועים, על פיסת אדמה רחבת ידיים. בשביל ענת, שהיא טיפוס אינטואיטיבי והחלטי, זה הספיק. תוך שתי דקות נפלה ההחלטה לקנות.

26_6.jpg

טיול מיוחד במינו בגליל המערבי- בית מלאכה סטודיו ליצירה ישראלית. (חמושה במצלמה)

26.12.2018

בית מלאכה סטודיו ליצירה ישראלית של ענת וזהר חורש. בית המלאכה הישראלי הוא סיפור אהבה מתמשך, שמתחיל בתל אביב במפגש אקראי בין מוכרת פרחים מנהריה ועלם מאילת שבא לרכוש פרחים לעלמה אחרת. ה"אחרת" קיבלה פרחים וענת קיבלה זהר. סיפור האהבה ממשיך בנדודים עד אילת ופתיחת סדנא בשם "עץ וחומר" שפעלה שם במשך כחמש שנים ואז המריאו שוב על מקל הנדודים ונחתו בלול בקיבוץ רגבה. מתברר שכמו תמיד, היופי בעיני המתבונן. מה שאחרים ראו כמבנה מוזנח של לול שפרש לגמלאות – ענת וזהר ראו כבית שהוא ארץ פלאות. וכמי שנותן כבוד ליצירה הישראלית, תוכלו לראות שגם במבנה שהפכו לבית, הם הקפידו לשמר את זכר עברו. בית מלאכה סטודיו ליצירה ישראלית.

כבר עם כניסתנו לחצר ידענו שאנחנו נכנסים לעולם מיוחד ואחר. החצר מלווה אותנו בברכה עד הכניסה הרחבה המזמינה והמוארת של בית המלאכה. הם חילקו את המבנה העצום לחמישה חדרים/חללים כשכל אחד מוקדש לעשייה אחרת, לסדנא אחרת. לתפירה, לנגרות, לכדרות, בישול, עבודות בחוטי מתכת ועוד. יש שם גם סדנאות מתחלפות ואפילו חדר משחקים לילדים.

01-DSC_1783-600x600_edited.jpg

בית מלאכה -סטודיו ליצירה ישראלית בצל אמת המים. (אוצרות הגליל)

01.04.2020


אמת המים העתיקה מאצילה מיופייה על המתחם הייחודי של "בית מלאכה סטודיו ליצירה ישראלית" במושב רגבה. מדובר במתחם ייחודי ויוצא דופן המשתרע על שטח של 1000 מטרים, במקום שבו היו בעבר לולי תרנגולות. המתחם מורכב מכמה חללים כאשר כל חלל הוא חלל קונספט והוא מעוצב ברהיטי רטרו שעברו שדרוג ורהיטים הנבנים בחלל הנגרייה, כאשר כל הרהיטים הם למכירה. הרעיון העומד מאחורי בית המלאכה הוא להיות בית ליצירה הגלילית ובית לאנשים האוהבים אנשים. בתוך כל אחד מחללי הקונספט יתקיימו סדנאות שאפשר יהיה ללוותן בארוחה בסגנון בראנץ', ניתן יהיה לחגוג במקום אירועים שמחים ומיוחדים.

בחלל הנגריה מייצרים רהיטים ומעבירים סדנאות נגרות. בחלל גופי התאורה –מעצבים גופי תאורה ומעצבים מחדש גופי תאורה קיימים כאשר הרעיון הוא גם עיצוב מחדש וגם נגיעה בחומרים ממוחזרים. גם כאן מתקיימות סדנאות. חלל היצירה לילדים מקסים ויש בו כל מה שילדים אוהבים הרבה צבע והרבה חומרים לגעת בהם. הרהיטים בנויים עץ, גוף התאורה אינו אלא גלגלי הצלה צבעוניים שנתלו מהתקרה. עוד במקום משחקים לילדים, עגלות קניות וגופים המעשירים את דמיונם של הילדים. במקום מתקיימות סדנאות הילדים יכולים לגעת בחומר ליצור ולבנות על פי דמיונם .

galilee-tour_studio-in2_02.jpg

עיצוב והשראה- עיצוב יוצא מהרגיל בגליל. (IN2DESING)

09.01.2019

נוף מרהיב. חללים מעוצבים. פריטים יפים. אמנות ואומנות. חבורת נשים מרתקות ומוכשרות. אוויר צלול. נשמע כמו חלום? כזה היה היום שחווינו לפני כמה שבועות בגליל המערבי. כשהתחלנו לכתוב בלוג, אחת המטרות שהיו לנגד עיננו היתה לשתף ביופי והטוב שאנו רואות וחוות. פעמים רבות אנו יוזמות ימי השראה ולמידה עבור עצמנו. אבל הפעם, זכינו להשתתף בסיור בלוגריות משגע שארגנו טל (טלטול) לביא ורינתה בלסון, שתי מפיקות גליליות מובילות. טלטול ורינתה רקחו יום קצת אחר, “off the beaten path” מה שנקרא, ובו חשפו בפנינו אוצרות מקומיים ופינות קסומות. בחרנו לספר לכם על שלושה מקומות בגליל המערבי שכל חובב עיצוב ישמח להכיר.

את היום פתחנו בבית מלאכה – סטודיו ליצירה ישראלית ברגבה. נפלה לנו הלסת כשנכנסנו, בקושי הצלחנו להתקדם ליעד הבא! מדובר בהאנגר ענק בן כ-1,000 מ”ר של לולים ומחסנים, שענת וזוהר חורש לקחו והפכו ל…בית. אבל לא סתם בית. מתחם יפיפה, מושקע ושמח, שחוגג יצירה ישראלית.

%D7%91%D7%99%D7%90%D7%95%D7%A8%202020-06-13%20002217_edited.jpg

היד שלו המגע שלה. (עיתון לאישה)

15.07.2019

הבית הכי מסקרן ברגבה, מושב ותיק בגליל המערבי, גרים ענת וזהר חורש. ענת היא סטיילסיטית, זהר נגר. הוא הנדימן, לה יש טאץ'. אחרי 30 שנים של עבודה עם "קסטרו", ואחרי שבני הזוג בנו יחד את "בית מלאכה- סטודיו ליצירה ישראלית", המקום ששם אותם על המפה כמביני עניין בעיצוב, ענת עדיין מאמינה שמה שמגדיר אותה זאת הטריטוריה הביתית שלה.

לפני כעשר שנים, המתווך אמר להם בהיסוס שמצא בשבילם משהו, את "בעייתי": בית שנמצא בלב הישן של המושב ולא בשכונת ההרחבה. ההיסוס היה מיותר, כי ענת וזהר העדיפו את האזור הותיק. הם הלכו לראות את הבית, מבנה פשוט ופינתי בן 60 מטרים רבועים...

bottom of page